“VEF Rīga” basketbolists Kristijans Krajina (no kreisās) debitē apvienotajā čempionātā.

“VEF Rīga” un “Ventspils” basketbolisti trešdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas jauno sezonu sāka ar graujošām uzvarām.

Lasīt citas ziņas
Reklāma
Reklāma

“Vefiņš “Elektrum” Olimpiskajā centrā ar 88:58 (17:18, 30:18, 19:12, 22:10) sagrāva “Latvijas Universitāti”.

Kristijans Krajina uzvarētāju rindās guva 15 punktus, Artūrs Kurucs sakrāja 12 punktus, sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, un tikpat punktus guva arī Jānis Blūms, Robertam Stumbrim apstājoties pie 11 punktiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viesiem 23 punkti un septiņas bumbas zem groziem bija Renāram Birkānam, kuram ar 11 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām palīdzēja Jānis Gertners.

Pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa, un pēc desmit minūtēm Latvijas čempioniem bija viena punkta deficīts, taču pēc puslaika “VEF Rīga” jau bija vadībā ar 47:36, pēc tam pārsvaru tikai palielinot.

"VEF Rīga" ar uzvaru sāk apvienoto čempionātu

Savukārt “Ventspils” Kurzemes derbijā viesos ar 97:46 (33:5, 31:10, 14:14, 19:17) sagrāva “Liepāju”, pamatus panākumam ielikdami jau pirmajā ceturtdaļā, kurā pretiniekiem atļāva gūt vien piecus punktus.

Uzvarētāju labā “double-double” Ronaldam Zaķim, kurš sakrāja 24 punktus un 11 atlēkušās bumbas, Linardam Jaunzemam 18 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, Jānim Bērziņam 12 punkti un astoņas bumbas zem groziem, bet Raienam Luteram pa 11 punktiem un atlēkušajām bumbām.

Liepājniekiem tikai Kristaps Pļavnieks gūtajos punktos sasniedza ar diviem cipariem rakstāmu skaitli. Viņam 15 punkti.

Liepājniekiem tas bija jau otrais zaudējums savā laukumā, svētdien ar 65:81 piekāpjoties Rakveres “Tarvas” vienībai. Savukārt ventspilnieki pagājušajā nedēļā cīnījās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) kvalifikācijā, taču pamatturnīrā neiekļuva.

Vissīvākā trešdien sanāca spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” ar 68:73 (16:14, 16:13, 22:20, 14:26) piekāpās Raplas “Avis Utilitas” basketbolistiem.

Mājinieku rindās 18 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas Edmundam Elksnim, 16 punkti Valteram Vēverim un “double-double” – 10 punkti un 14 atlēkušās bumbas – Klāvam Dubultam. Viesiem 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas Montejam Glenam.

Dienas ceturtajā mačā panākumu sezonas pirmajā spēlē izcīnīja arī Roberta Štelmahera vadītā “Kalev/Cramo”, kas savā laukumā pārliecinoši ar 93:67 (25:14, 18:23, 17:16, 33:14) apspēlēja “Valka/Valga” vienību, taču viesi trīs ceturtdaļas sīvi pretojās.

Aigars Šķēle nedaudz vairāk nekā 26 minūtēs uzvarētāju labā guva deviņus punktus, bet rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Martins Pāsoja. Viesu rindās trīs punkti Elvim Šukterim, divi – Rodrigo Būmeisteram, bet rezultatīvākais ar ar 20 punktiem bija Branko Jereminovs.